Yönetim Kurulu

Adnan Dalgakıran ADNAN DALGAKIRAN
Yönetim Kurulu Başkanı
Lise yıllarında iken aile şirketi olan Dalgakıran Kompresör 'de iş hayatına atılan Adnan Dalgakıran, 30 yılı aşkındır Dalgakıran yönetiminde yer almaktadır. Orta Anadolu Makine İhracatçıları Birliği başkanlığını yürüten Adnan Dalgakıran, bu görevinin yanı sıra  MAKFED Başkanlığı görevlerini sürdürmekte olup Türkiye ihracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu ve TÜBİTAK Bilim Kurulundaki görev sürelerini doldurmuştur

Eğitim: Kimya Mühendisliği, İstanbul Üniversitesi
   
  AYHAN DALGAKIRAN
Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Lise yıllarında iken aile şirketi olan Dalgakıran Kompresör 'de iş hayatına atılan Ayhan Dalgakıran, 30 yılı aşkındır Dalgakıran yönetiminde yer almaktadır. Şuanda, Pazarlama, Servis ve Satış Yönetimi üzerine odaklanmaktadır.

Eğitim: Maçka Teknik, Lise, İşletme, Anadolu Üniversitesi
   
Ali Ağaoğlu ALİ AĞAOĞLU
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
İş hayatına 1986 yılında başlayan Ağaoğlu, Anadolu Kredi Kartları A.Ş.’de bölüm yöneticiliği, Standard Chartered Bank’ın İstanbul, Westdeutsche Landesbank’ın İstanbul ve Moskova ofislerinde Hazine görevi, 1998-2001 yıllarında Egebank Hazine bölümü Grup Müdürlüğü, Bayındırbank’ta, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyesindeki bankaların Hazine bölümlerinin koordinatörlüğü görevlerinde bulundu, bu dönemde; TMSF bankalarındaki mevduatları devredilmesi ve sorunlu kredilerin çözümlenmesi konularındaki çalışmalara da katıldı.

Bugün, Arams, Aktif Çözümleme ve Danışmanlık şirketinde yönetici ortak olarak görev alan Ağaoğlu değişik kurumların finansal piyasalardaki risklerinin yönetilmesi konularında danışmanlık yapıyor.

2007-2008 yıllarında haftalık Tek Borsa dergisinde ve 2004 yılından bu yana Vatan Gazetesi’nde finansal piyasalar alanında köşe yazıları yazan Ağaoğlu, 2008-2012 arasında Fortune Türkiye dergisinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüş, 2009-2013 yılları arasında CNBC-E televizyonunun sabah kuşağında finansal piyasalardaki gelişmeleri yorumlamıştır. Benzer bir görevi halen daha Bloomberg televizyonu akşam kuşağında sürdürmektedir. Kültür Üniversitesi’nde finansal piyasalar konusunda dersler vermektedir. Aynı zamanda Socar Türkiye’nin Hazine ve Finansal Risk Koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir

Eğitim: İş İdaresi, Boğaziçi Üniversitesi
   
Ali Eren ALİ EREN
Yönetim Kurulu Bağımsız Üye
Mesleki kariyerine 1984 yılında Erensan Isı Sanayi AŞ’de Üretim Müdürü olarak başlayan Ali Eren, sırasıyla Planlama Müdürü, Genel Müdür, Grup Koordinatörü olarak çalıştı. Son olarak da 2011 yılından beri Erensan Grup’un Murahhas Azası olarak çalışan Ali Eren, Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Derneği’nin Başkan Yardımcılığını yapıyor. Ayrıca Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı’nın Başkan Yardımcısı olan Ali Eren, Orta Anadolu İhracatçıları Birlikleri OAİB Makine İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak da çalışmalarını yürütüyor.

Eğitim: Makine Mühendisliği, Boğaziçi Üniversitesi, 1979
Ekonomi ve Finans Master, Florida Atlantic University
   
Nuri Kara NURİ KARA
Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
30 yıllık sektör tecrübesi bulunan Nuri Kara, 23 yıldır Dalgakıran Kompresörde çeşitli yöneticilik görevlerini üstlenmiş, bugün Genel müdür ve İcra Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenmektedir.

Eğitim: Gemi İnşa ve Makine Müh., İTÜ, 1987
   
NİYAZİ KARAHAN

NİYAZİ KARAHAN
Yönetim Kurulu Üyesi
İş hayatına 1988 yılından başlayan Niyazi Karahan sanayi sektörlerinde yöneticilik görevlerinde bulunmuş, 1998 yılı itibariyle Dalgakıran Kompresör’ de Mali İşler Müdürlüğü gibi çeşitli yöneticilik görevlerini üstlenerek, bugün yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Eğitim:
İşletme; Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Muhasebe ve Finans, Yüksek Lisans; Marmara Üniversitesi

Üyesi Olduğu Kuruluşlar:
Türkiye İç Denetim Enstitüsü Üyesi
Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği Üyesi
Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler Odaları Birliği Üyesi
Kamu Gözetimi Kurumu Üyesi
Bağımsız Denetçi