Üretim

uretim-banner

 

Güvenli Kompresörler Üretmek

Güvenli kompresörler üretmek Dalgakıran için birincil önceliktir. Dalgakıran'ın kompresör güvenliği üzerine araştırma ve geliştirme çalışmaları, hem aktif, hem de pasif güvenliği göz önünde bulundurmaktadır. İnsan davranışlarının analiziyle başlayan ve teknoloji geliştirmeyle devam eden bu çalışmalar, insanla makine ara yüzü ilişkinin geliştirilmesini amaçlamaktadır. Bunun sonucunda güvenli bir çalışma sağlanmaktadır. Dahası, kompresörün üretimine başlanması onaylanmadan önce yeni model prototiplerinin son derece sıkı güvenlik testlerinden geçmesi zorunludur. Tamamı CE Sertifikasına sahip olan Dalgakıran ürünleri bu sertifika gereği, Makine Direktifi ile birlikte elektriksel olarak da LV (Low Voltage) ve EMC (Electromagnetic Compatibility) gibi güvenlik testlerine tabi tutulmaktadır.

Dalgakıran, uluslararası standartlarda üretim yapabilme kapasitesi ve sektördeki esnek pazar taleplerini karşılayabilme gücü ile Ar-Ge projelerine verdiği önem ve yatırımlar sayesinde basınçlı hava sektörünün gelişimine yön veren proaktif bir sisteme sahiptir.

Dalgakıran ürünlerinin güvenilir, kaliteli, sağlam, verimli, çevreci olmasını hedefleyerek, uluslararası standartlar kapsamında  ISO 9001:2008, ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2007 ve ISO 27001:2013 denetlemeleriyle sürekli gelişim ilkesi ışığında müşteri memnuniyetini amaç edinmiştir.

Üretimin her aşamasında verimli ve kaliteli bir yapıyı benimseyen Dalgakıran, sürekli iyileştirme ile kaliteyi ön planda tutmaktadır. Yalın üretim anlayışı ile israfı ortadan kaldırmanın yanı sıra, üretim sistemini doğaya karşı saygılı kılar ve müşterilerin Dalgakıran ürünlerinin en yüksek kalite, güvenilirlik ve dayanıklılık standartlarına uygun olduğundan emin olmalarını sağlamaktadır.

25 bin m2 kapalı alan üzerinde kurulu olan vidalı montaj, pistonlu montaj, pistonlu kafa imalat, basınçlı tank imalat hattı ve sac metal işleme tesisi, otomatik boya hatları, talaşlı imalat tesisleri ve sahip olduğu üretim kapasitesi ile Dalgakıran Türkiye’de ve bulunduğu yakın coğrafyada basınçlı hava sektöründeki en büyük entegre tesislere sahip olan firmalardan biridir.

Dalgakıran Üretim Sistemi, just in time (JIT) üretim metodolojisi ile ihtiyaç kadar talebi, yüksek standartlarda kalite ile hızlı bir şekilde üretmek ve istendiği zamanda doğru yere sevk etmek prensibi üzerine kurulmuştur. Bu anlayış, üretim hatlarında mümkün olduğunca çok miktarda üretimin sağlanması için, büyük ölçekli stoklar gerektiren geleneksel üretim sistemlerinden radikal bir kopuşu temsil etmektedir.