Orijinal Yedek Parça

orjinal-yedek-parca

 

DALGAKIRAN SMARTPARTS ORJİNAL YEDEK PARÇALARI

Her girişimci yüksek maliyet bedelleri ödeyip temin ettiği her makine veya sistemin, kendisine sürpriz arızalar oluşturup üretiminde kayıplara uğratmadan, makinalarının verimli bir şekilde çalışmasını ister. Bu elbette hem etik hem da doğal bir hak olarak görünse de, eğer mevcut sistem veya makinanın önleyici bakımları, periyodik bakımları muntazaman yapılmıyorsa ve bu bakımlar teknik sorunları tespit edebilme/ giderme kabiliyetine sahip uzman personel tarafından gerçekleştirilmeyip,  sistemlerde periyodik olarak değişen yıpranır elemanlar bir öncekiyle aynı teknik tasarım özellikleri göstermiyorsa,  girişimcinin doğal olan bu haklarını savunabilmesinin en önemli dayanağı ortadan kalkıyor olacaktır.

Bu durumda işletmeci ne zaman baş göstereceği bilinmeyen çeşitli büyüklükteki arızalara, üretim durmalarından oluşacak kayıplara ve bunların getireceği her türlü masrafa açık bir hale gelecektir.Dalgakıran kompresörlerinizde periyodik olarak değişen yedek parçaların  Dalgakıran SMARTPARTS yedek parçalardan seçilmesi sizlere şu kazanımları sağlar:
 

Dalgakıran ISO 9001 orjinal yedek parçaları mevcut kompresörünüzün üretiminde kullanılan parçalardır. Performans ve dayanım olarak size gerçek kaliteyi  getirmekle birlikte, sahibi olduğunuz kompresörü en doğru şekilde koruyacaktır. 

Dalgakıran  ISO 9001 orjinal yedek parçalarını kullanarak yaptığınız periyodik bakımlar kompresörünüzün sağladığı ihtiyacınız olan hava kalitesinin aynı kalmasını  sağlar ve kompresörünüzün daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. 

Kompresörünüzün periyodik bakımlarında Dalgakıran  ISO 9001 orijinal  yedek parçalarını kullanmanız, üretilen hava kalitesini yüksek ve aynı kalitede tutar. Hem basınçlı havayı tükettiğiniz üretim makinelerinizin çalışma ömür ve ürün kalitelerine pozitif yönde etki eder hem de basınçlı hava tesisat ve donanımlarının yüksek performansta uzun ömürlü olmasını sağlar. Bunun yan getirisi olarak üretim faaliyetinizde sürpriz kesilme ve aksaklıkların oluşturabileceği her türlü riski ortadan kaldırmış olursunuz.

Dalgakıran ISO 9001 orijinal  yedek parçalarına Dünyanın hangi ülkesinde veya Türkiye’nin hangi şehrinde olursanız olun, haftanın yedi günü yirmi dört saat ulaşabilirsiniz. Firmamız gerek kendi gerek yaygın bayi ağı ile isteğinize en ekonomik ve en güvenli şekilde, en kısa zamanda yanıt verecektir.  

Sahibi olduğunuz Dalgakıran kompresörünüzün size daha uzun zaman ve problemsiz bir şekilde hizmet etmesini istiyorsanız, bunun anahtarı kompresörünüzün düzenli bakımlarını iyi takip edip bu bakımları konularında uzman teknik personelimize yaptırtmanız ve orijinal Dalgakıran ISO 9001 yedek parçalarını kullanmaktır.

Orijinal olmayan Hava Filtrelerini kullandığınız takdirde; Emiş Regülatörü ve Vida içine giren havada yabancı partiküller olacak ve bu partiküller hem emiş regülatörü valfinde düzgün olmayan açma kapamalara hem de Kompresörün yüksek devirle dönüp ihtiyacınız olan havayı sıkıştıran Vida bölümü içerisindeki rotor yüzeylerinde aşınmalara sebep olacaktır. Emiş regülatöründe düzgün olmayan açma kapamalar basınç düşüklüklerine neden olacağından boşa enerji sarfiyatı yapıp hava üretememiş olacaksınız. 

Vida içerisine sirayet eden partiküller rotor yüzeylerinde oluşturacağı aşındırmalar öncelikle titreşimler yaratarak kompresörde yapısal hasarlara, ardından vida ünitesinin yüksek devirle dönerken kilitlenmesine kadar varan arızalara yol açabilecektir.

Bu durumda gerekli basınç ayarlarında hava alamayan üretim  tezgâhlarınızda ham madde kayıplarına veya ciddi hasarlanmalara neden olabilecektir. Tüm bunlara üretim hattınızın durmasından dolayı oluşabilecek kayıplarınızı da  eklediğinizde ciddi riskler ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz  olabildiğince artacaktır.  En önemli sonuçlardan biri de  Vida ünitelerinin periyodik revizyon saatlerinin de çok öncelere çekilmesi olacaktır.  

Yüksek devirli dönen rotor üniteleri içeren vida grubunun yağlanması olması gerektiği gibi gerçekleşmeyecektir. ilk etapta aşırı ısınmaların sebep olduğu kompresör durmaları görüldükten sonra Vida  ünitesi gerçek periyodik revizyon saatinden çok önceleri revizyon ihtiyacı gösterecektir. 

İlerleyen zamanda vida ünitesinin kilitlenmesine sebep olabilecek riskli durumları hazırlayacaktır. Ani kompresör durmalarının ne gibi sonuçlara varabileceğinden de daha önce bahsetmiştik.

Yağ filtresi ve separatörlerde ani tıkanmalar sebebiyle oluşabilecek yüksek hararet vida problemleri kaçınılmazdır. Orijinal olmayan yağların kullanıldığı durumda kompresörünüzü iki önemli büyük tehlike daha beklemektedir. Orijinal Dalgakıran ISO 9001 yağlarının basınçlı hava içerisindeki su buharının rotor ve vida iç gövdesi yüzeylerinde oksidasyon oluşturmasını önleyici etkisi vardır. Orijinal olmayan yağlar kullanıldığında rotor yüzeylerinde ve vida iç gövde yüzeylerinde zamanla paslanmalar oluşacaktır. Yüzeylerden kopan pas tanecikleri vida rotor yüzeyleri arasında sürekli döneceğinden dolayı aşınmalara sebep olarak titreşim, aşırı ısınma, performans düşüklükleri veya rotor kilitlenmelerine neden olacaktır. Aynı zamanda revizyon saati de kendiliğinden çok öncesine çekilecektir.

İkinci olarak aynı korozif  etki kompresör radyatörü içerisinde görülecektir. Bu durum da radyatörün mekanik aşınmasını hızlandıracağı gibi soğutma etkisini de azaltacağından kompresörünüz yüksek çalışma sıcaklığının getireceği problemlerle açık hale gelecektir. Bu durumlar da sürpriz arızalara neden olup diğer maddi kayıplarınıza yol açacaktır.    

Dalgakıran kompresörlerinizde, orijinal olmayan Dalgakıran Smartparts yedek parçaları haricinde yedek parçalar kullanırsanız, hem kompresörünüzü garanti dışı bırakmış olursunuz hem de üretim hattınızı riske atmış olursunuz.